Les Coches (21.-28.1.2012) (přeskočit kecy)

Po dvou letech jsme si zajeli zalyžovat znovu do Francie, shodou okolností zhruba 20km vzdušnou čarou od předloňského Tignes. Obě oblasti mi připadaly dost podobné, hlavně povahou terénu (zejména rozsáhlé pláně protkané modrými sjezdovkami jsou v obou oblastech a jsou si hodně podobné) a mnoha možnostmi ježdění po neupravených sjezdovkách i mimo sjezdovky.

První den mě trochu zklamal (příčin bylo několik: v první řadě nás po sněhové nadílce z předchozího týdne přivítala lavinová čtyřka a vršky byly zavřené, navíc jsme si na první den vybrali právě zmíněnou oblast modrých sjezdovek na pláních nad La Plagne), další dny se však už lyžovalo parádně.

Počasí nám nakonec docela přálo, výrazně horší viditelnost byla vlastně jen asi dva dny a špatná situace z prvního dne byla logickým výsledkem silného sněžení, které nám dalo dost sněhu na parádní lyžovačku ve zbytku týdne (lavinovka na celý týden: 4, 3, 3, 2, 2, 2).

Za sebe můžu říct, že jsem si to náramně užil, konečně s hlavním pozitivem lyžování ve Francii - zhruba třetinu času jsme věnovali lyžování v hlubokém sněhu (ať už na neupravované sjezdovce nebo mimo) a já mohl docenit své all-mountain lyže. Tady musím poděkovat za možnost podívat se krom klasického "freeridu vedle modré sjezdovky" i dál do terénu díky konexím, které nám dohodily Francouze znalého místních poměrů jakožto průvodce.

A nakonec i na těch sjezdovkách to nebylo špatné, jen člověk musel tu správnou trochu hledat a v podstatě se musel přizpůsobit situaci toho kterého dne, dobré lyžování bylo každý den jinde. Na upravených sjezdovkách jsem ovšem letos jezdil pod své možnosti, na rozdíl od jízd mimo upravené sjezdovky, kde jsem padal hojně.

P.S. vyrovnanost, pokoj, klid

Zpátky