wegguy.cz

Kréta 2012

Důvodem naší cesty na Krétu byl průvodce. Tedy průvodce nikoliv živý, ale papírový od Lonely Planet. Průvodce si jedna z nás zakoupila, když plánovala cestu na Krétu. Z výletu tehdy sešlo, ale průvodce zůstal, a protože jinak by to byla ztracená investice, dotyčná každoročně prosazovala výlet na Krétu. No a letos se jí to podařilo. V poměru k takovému úsilí a vytrvalosti působí už jen jako detail fakt, že průvodce "se" během těch let někam založil a bylo potřeba koupit nový.

Dovolenou jsme naplánovali v již tradiční čtyřčlenné sestavě a taktéž většina jejích aspektů se držela ve vyjetých kolejích (kupříkladu k plánování trasy výletu jsme se dostali tři dny před odjezdem, ač jsme na něj měli přes měsíc). Při plánování a následně i na místě jsme museli čelit následujícím omezujícím podmínkám:

Přes to přese všechno se nám podařilo dovolenou absolvovat a ještě se z ní vrátit. Byli jsme na Krétě celkem 24 dní (včetně obou cest). Za tu dobu se mi podařilo pořídit obludných 1572 fotek, z nichž zhruba 400 jich dosud přežilo veškeré snahy o promazání. Všechny je na web vystavovat určitě nebudu, ale i tak toho bude příliš na to, aby to bylo stravitelné (pro vás i pro mě) najednou, takže po úvodním povídání o Krétě sem postupně budu přidávat tematické úseky tak, jak jsme je absolvovali. Že už je to všechno poznáte podle toho, že na konci bude fotka letadla.